HAYVANLAR ALEMİNDENAğrı'nın Fırat Mahallesi'nde şiddetli soğuklar yüzünden öldüğü sanılan ve cesedi donan yavru köpeğin başucundan ayrılmayan annesi ve kardeşi görenleri oldukça duygulandırdı. Bu haberi izlerken bende duygulandım. Habertürk kanalında izlediğim haberdi bu.

Mahalle halkının duygulu bir şekilde izlediği köpekleri çocuklar severek beslemeye çalışıyorlar. Gece saatlerinde ölen köpeğin leşi karlar içinde beklerken, küçük köpek ve annesi havanın soğuk olmasına aldırış etmeyerek uzun süre bölgeden ayrılmıyorlar. titrreyerek başucunda bekliyordu.

Durumun Ağrı Belediyesi'ne bildirilmesi üzerine mahalleye gelen Ağrı Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Kösedağ ve Ömer çelik, ölen köpeğin cesedinin kaldırılmasını sağlayarak anne ve yavrusunu Ağrı Hayvan Barınağı'na götürdüler. Geçtiğimiz ay itibari ile kurulan hayvan barınağına köpeklerin toplanmasına başlandığını belirten Başkan Yardımcıları Kösedağ ve Çelik "Tüm sokak köpeklerimizi bu barınakta toplayacağız. Bu durumdan yeni haberimiz oldu. Anne ve yavrusu bundan böyle barınağımızda iyi şekilde bakılarak yaşamlarını sürdürecektir" dediler.

Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder